Tak dlouze po něčem pátráme, až to nakonec objevíme.

Posted on 08/02/2019 5:09am

Za sedmero moří a sedmero pahorky jsme přišli na to, co jsme vyhledávali už pěkně dlouho a současně jsme to měli před nosem. Hledáme různorodé věci tam, kde míníme, že budou, a nehledáme v prostorech, kde se vyskytují nejvíce.
plochý
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Častokrát se stává, že máme ideu, ale ne naprosto přesně víme jakou.

Uvažujeme jak co udělat, ale ustavičně nám nic se nedostavuje na mysl. Není ku věci, využít věci, jaké nám jsou po ruce. Obvykle zrovna tyto věci jsou nejlepší a neobvyklé pro každého kdo je uvidí. Inspirace se čas od času obtížně nachází. Přestože ji máme přímo před očima, najednou nám odchází a nemusíme ji již najít. Pokud nás cosi nadchlo, když to nemůžeme vykonat hned, zapišme si to do zápisníku, abychom si to vybavili v příštích hodinách. Inspirace je něčím zvláštním - držet prst na tepu. A proto, v případě, že nás něco oslnilo, bylo by škodou, kdybychom to nezaznamenali. Převážně všechno bereme od lidi, co tomu rozumí. No jo, ale i oni musí z nějakého zdroje čerpat nápady. Jedině i obyčejné písmeno A je schopná být dokonalým nástrojem pro neobyčejné konání. Její uspořádání je tak vytvořená, že je možno formovat neobvyklé jevy. Přejeme si být neobyčejní a dokonalí, tak kráčíme do různých zemí a odhalujeme inspiraci tam. Až poté, co ji již najdeme a míříme se domů, mnohdy odhalíme, že to co jsme si přinesli, jsme už dlouho drželi v rukou. Písmenko A můžeme dát vzhůru nohama i vleže a rovněž roztřídit na díly. Držíme v rukou více způsobu, než se domníváme. Inspirací nám může být i dětské hřiště. Hračky, jaké tam jsou a jak jsou rozložené. Znázorňují labyrint předmětů, které připomínají pavučinu. Jinou možností je vrchol listnatých stromů. Na jaře, a především jak květy jsou jíž rozkvetlé, formuje nádhernou dekoraci.


Všechno kolem toho, nám usnadňuje se více vcítit do přirozených myšlenek, s pomocí jakých naše pustá mysl, zůstane zaplněná nádhernými motivy - DEMURAL. Všude kolem nás se nachází mnoho objektu, jaké by se mohly hodit do našich kanceláří. Pouze musíme popřemýšlet jak a kde, by se daly použít.

Tags: dom, moc